Jei nėštumas yra mažos rizikos, nėščiąją gali prižiūrėti akušerė ar šeimos gydytojas ar gydytojas akušeris ginekologas.
Tačiau jei nėštumas yra didelės rizikos, moterį turėtų prižiūrėti gydytojas akušeris ginekologas.
APSILANKYMAI PAS NĖŠČIĄJĄ PRIŽIŪRINTĮ SPECIALISTĄ
Apsilankymų metu vertinami moters nusiskundimai, nėštumui įtaką darantys rizikos veiksniai, matuojamas kūno svoris, kraujospūdis. Po 20 nėštumo savaitės klausomi vaisiaus širdies tonai ir matuojamas gimdos dugno aukštis, aptariami tyrimų rezultatai. 30 nėštumo savaitę išduodamas nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimas.
Nėštumo metu atliekami šie privalomi tyrimai:
Kraujo:
Šlapimo:
Ultragarsinis vaisiaus tyrimas:
PAPILDOMA INFORMACIJA
Nerekomenduojama visas nėščiąsias tirti dėl citomegalo viruso ar toksoplazmozės. Šios infekcijos vaisiui yra pavojingos, tačiau gydymo veiksmingumas ir saugumas neįrodyti. Veiksmingiausia laikytis profilaktinių priemonių: plauti rankas po kontakto su gyvūnais, prieš ruošiant ar pateikiant maistą, tinkamai termiškai paruošti mėsos ir žuvies produktus, plauti vaisius ir daržoves. Svarbu plauti rankas po kontakto su vaikais, jų žaislais, seilėmis ir šlapimu.
Tyrimas pro makštį atliekamas tik esant ypatingoms būklėms ar atsiradus nusiskundimams (įtariamas vaisiaus vandenų tekėjimas, niežulys, kraujavimas ir kt.). Nebūtina kasdien skaičiuoti vaisiaus judesius, jei vaisius auga ir vystosi normaliai. Būtina kreiptis konsultacijos įtarus, jog:
Rekomenduojama atlikti vaisiaus išorinį apgręžimą, esant sėdmenų pirmeigai. Tai saugi ir cezario pjūvio operacijos išvengti leidžianti procedūra. Jei moteris gimdys pirmą kartą, vaisiaus apgręžimas atliekamas suėjus 36 nėštumo savaitėms, o jei moteris gimdys ne pirmą kartą–suėjus 37 savaitėms. Svarbu: už tyrimus, kurių atlikimas nereglamentuotas teisės aktais arba kuriems atlikti nėra medicininių indikacijų, tačiau moteris jų pageidauja, nėščioji turi sumokėti gydymo įstaigoje nustatytais įkainiais.
ARTĖJANČIO GIMDYMO POŽYMIAI
Paruošiamieji sąrėmiai. Tai nereguliarūs, skirtingo intensyvumo spazminio pobūdžio skausmai pilvo apačioje. Prasidėję sąrėmiai ilgainiui silpnėja ir galiausiai visai nurimsta.
Pasikeitusi pilvo forma yra susijusi su vaisiaus galvutės prisispaudimu prie mažojo dubens, nusileidimu žemyn.
Gleivių „kamštis“ – tai iš makšties pasišalinantis gleivingų išskyrų gumulas (neretai su kraujo priemaiša), kai dėl paruošiamųjų sąrėmių atsiveriant gimdos kakleliui pasišalina gimdos kaklelio kanale buvusios gleivės.
PRASIDĖJUSIO GIMDYMO POŽYMIAI
Reguliarūs sąrėmiai –tai reguliariai besikartojantys, dažnėjantys ir ilgėjantys skausmingi
gimdos susitraukimai.
Vykti į akušerijos (gimdymo) skyrių, jei atsirado bent vienas iš šių simptomų:
Nedelsiant vykti į artimiausią akušerijos (gimdymo) skyrių, jei atsirado bent vienas iš šių simptomų:
Rekomenduojama pasiimti:
Rekomenduojama, kad gimdymo metu šalia būtų Jums artimas žmogus.
Atgal