Nėštumas yra didelis stebuklas ir dovana moters ir visos šeimos gyvenime! Mums duoti devyni mėnesiai pasirengti vaikelio atėjimui. Besilaukiančios moters kūne vyksta daug fiziologinių pokyčių, tad svarbu turėti žinių, kaip elgtis nėštumo laikotarpiu, kad vaikelis augtų normaliai ir gimtų sveikas. Saulės šeimos medicinos centro kolektyvas pasiruošęs rūpestingai lydėti jus viso nėštumo metu!
Kas svarbu sužinojus, jog laukiatės?
Daug dėmesio nėštumo laikotarpiu reikia skirti poilsiui, visavertei mitybai, fiziniam aktyvumui, gerai psichologinei savijautai, atsisakyti žalingų įpročių. Moteriai rekomenduojama vartoti folio rūgštį po 0,4 mg/d 3 mėn. iki pastojant ir pirmą nėštumo trimestrą.
Kaip dažnai nėštumo metu lankytis pas gydytoją?
Pastojusi moteris turėtų kuo anksčiau kreiptis į gydytoją.Pirmasis apsilankymas turėtų įvykti iki 12 nėštumo savaitės. Nėščiųjų priežiūra rūpinasi gydytojai ginekologai, akušeriai bei šeimos gydytojai. Rekomenduojama nėštumo metu pas gydytoją apsilankyti ne mažiau 7 kartų.
Kokie tyrimai atliekami nėštumo metu?
Pirmas nėštumo trimestras (0 – 12 sav.):
Pirmo apsilankymo metu (iki 12 sav.) nėščioji kruopščiai ištiriama: pamatuojamas KMI, kraujospūdis,įvertinama nėštumo rizika, sudaromas individualus priežiūros ir vaisiaus būklės tyrimų planas. Paskiriami tyrimai: bendras kraujo tyrimas, kraujo grupės ir rezus faktoriaus nustatymas, bendras šlapimo tyrimas, bei tyrimai dėl infekcinių susirgimų.
11-13 sav. Nėščiajai atliekamas ultragarsinis tyrimas, gydytojas įvertina nėštumo dydį, vaisiaus būklę.
Antras nėštumo trimestras (13 – 28 sav):
13-28 savaitę paprastai būna ne mažiau nei 2 apsilankymai pas nėštumą prižiūrintį gydytoją. Kiekvieno apsilankymo metu vertinama mamos savijauta, sekamas kraujospūdis, matuojamas gimdos dugno aukštis ,vertinami vaisiaus būklė, širdies tonai( nuo 20 sav.), atliekamas šlapimo tyrimas. 18-20 sav. atliekamas vaisiaus ultragarsinis tyrimas, kurio metu įvertinama kaip auga ir vystosi vaisius. Rizikos grupės moterims atliekamas gliukozės toleravimo mėginys (24-28 sav.).
Trečias nėštumo trimestras (29-40 sav.):
Šiuo laikotarpiu būna 2 – 3 apsilankymai. Kiekvieno apsilankymo metu vėl vertinama ar nėštumo eiga normali, ar nėščia moteris ir vaikelis sveiki. Jei kyla sveikatos problemų, jos sprendžiamos. Atliekami išsamūs kraujo, šlapimo tyrimai, patikra dėl infekcinių susirgimų. Aptariama vaisiaus judesių vertinimo svarba. Nuo 36 savaitės nustatoma vaisiaus padėtis. Su gydytoju aptarsite tolimesnio lankymosi dažnį, gimdymo taktiką, nuskausminimo būdus, natūralaus maitinimo krūtimi svarbą.
Gydytojas ir akušerė apmokys kokius su nėštumu susijusius požymius nėščioji turi stebėti namuose. Nėščioji dažniausiai nuo dvidešimtos savaitės pradeda jausti vaisiaus judesius, ir turi mokėti teisingai juos stebėti ir vertinti. Svarbu žinoti priešlaikinio gimdymo požymius ir sveikatos pokyčius, dėl kurių turėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją.
Mūsų klinikos kolektyvas aprūpins Jus visa reikiama informacija ir padės, kad vaikelio laukimas būtų sklandus!"
Atgal