22 07 / 2015
Rekomendacijos pirmokų tėveliams, palydint savo atžalas į naująjį gyvenimo etapą – mokyklą.

                Mokykla – tai kelias į suaugusiojo žmogaus pasaulį. Galime mokyklą sulyginti su Jūsų, tėveliai, pirmąją darboviete. Prisiminkite kaip Jūs jautėtės,  kai atėjote pirmą dieną į savo pirmąjį darbą? Ko Jums labiausiai reikėjo? Ko Jūs tikėjotės iš bendradarbių, vadovo? Ir kas Jums padėjo ar trukdė įsijungti į darbo kolektyvą ir pasiekti  teigiamų rezultatų?

Štai keletas patarimų kaip paruošti pirmoką mokyklai:

1. Kad vaikas jaustųsi saugesnis - dar prieš rugsėjo 1-ąją  pasivaikščiokite su vaiku po mokyklą, apžiūrėkite klasę, susipažinkite su klasės mokytoja. Stenkitės atsakyti  į visus vaikui kylančius klausimus, nes juos labiausiai gąsdina nežinomybė.

2. Aptarkite su vaiku artėjančią naują dienotvarkę: kada kelsitės, kaip vyksite iki mokyklos, kaip parvyksite, ar vaikas liks popietinėje grupėje, kas jį pasiims iš mokyklos ir kada, ką jis ten galės veikti. Kuo aiškesnė bus dienotvarkė vaikui, tuo jis bus saugesnis ir laimingesnis.

3. Kartu važiuokite pirkti reikalingų mokyklinių priemonių, kad vaikas galėtų pasirinkti priemonių spalvas ir pan. Tokiu būdu padėsite būsimajam pirmokui po truputi įsitrauktų į pasiruošimą mokyklai.

4. Pirmaisiais mokslo metų mėnesiais, stebėkite kaip jūsų vaikas jaučiasi, o ne kokių rezultatų pasiekia. Svarbiausia, kad vaikas pasijustų mokykloje saugus, laimingas, turintis vieną ar kelis draugus, būtų reguliariai pamaitintas, išsimiegojęs ir nepervargęs nuo po pamokinės veiklos.

5. Dažnai paklauskite, kaip praėjo diena mokykloje. Vaikui yra labai svarbu nuoširdus pokalbis su jumis, nes vaikui tėveliai yra asmenys, kuriais jis besąlygiškai pasitiki, kurie jam daro pačią didžiausią įtaką, yra autoritetai.

Pirmoko  adaptacija gali užtrukti ir iki metų, būkite kantrūs. Svarbiausia, kad vaikas gerai jaustųsi, o tada bus geri mokslo rezultatai. Nuoširdus brangių žmonių dėmesys, palaikymas, draugystė, kartu praleistas laikas – kaip vaistas kiekvienai mažai ir didelei širdelei.

                                   Psichologė  Lina Skromovaitė

Atgal